Manufacturer No:LLG710D3L24-003
Manufacturer:SST Sensing
Type:Liquid Level Sensors
Description:Liquid Level Sensors Liquid Level - Optomax Industrial Glass
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SST Sensing |
| Product Category: | Liquid Level Sensors |
| RoHS: | Details |
| Connection Method: | Wire |
| Current Rating: | 7.5 mA |
| Output Type: | NPN |
| Pressure Range: | 0 bar to 600 bar |
| Description/Function: | Liquid level switches |
| Brand: | SST Sensing |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Voltage: | 8 V to 30 V |
| Output Configuration: | Low in Air |
| Product Type: | Liquid Level Sensors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 30 V |
| Supply Voltage - Min: | 8 V |
| Unit Weight: | 0.352740 oz |
HOT
RBS306-WR1M-US
Brand:MultiTech

2030100057
Brand:Amphenol Casco

F03-16PT-2M
Brand:Omron Automation and Safety

LLC103000
Brand:SST Sensing

VN2
Brand:Carlo Gavazzi

101990860
Brand:Seeed Studio

OPB350
Brand:Optek / TT Electronics

LLC610D3SH
Brand:SST Sensing
F03-16PT-10M
Brand:Omron Automation and Safety

SEN0454
Brand:DFRobot
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






