Manufacturer No:SEN0509
Manufacturer:DFRobot
Type:Liquid Level Sensors
Description:Liquid Level Sensors Capacitive Pipeline Liquid Level Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | Liquid Level Sensors |
| Current Rating: | 290 uA |
| Brand: | DFRobot |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Mounting: | Cable Mount |
| Operating Supply Voltage: | 2.5 V to 5.5 V |
| Product Type: | Liquid Level Sensors |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.5 V |
HOT80019-000
Brand:Measurement Specialties

CD34CNFLFPOP2
Brand:Carlo Gavazzi

MNS2-9-W2-WS-WP-L03
Brand:Monnit

LLC102101
Brand:SST Sensing

DFT-220
Brand:Amphenol / SSI Technologies
F03-16PT-10M
Brand:Omron Automation and Safety
LLC710D3L24-001-C3
Brand:SST Sensing

ILSP2
Brand:Carlo Gavazzi

LLC710D3L24-003
Brand:SST Sensing
80512-000
Brand:Measurement Specialties
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






