Manufacturer No:SEN0507
Manufacturer:DFRobot
Type:Liquid Level Sensors
Description:Liquid Level Sensors Capacitive Liquid Level Sensor for Arduino
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | Liquid Level Sensors |
| Brand: | DFRobot |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Mounting: | Cable Mount |
| Operating Supply Voltage: | 12 V to 24 V |
| Product Type: | Liquid Level Sensors |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 24 V |
| Supply Voltage - Min: | 12 V |
HOT
OPB350L062
Brand:Optek / TT Electronics

2656
Brand:Adafruit

2030100057
Brand:Amphenol Casco

59630-1-T-02-A
Brand:Littelfuse

VPC210
Brand:Carlo Gavazzi

SEN0368
Brand:DFRobot

80609-000
Brand:Measurement Specialties
F03-16PE-25M
Brand:Omron Automation and Safety

CD34CNFLFNOP2
Brand:Carlo Gavazzi

LLC103101
Brand:SST Sensing
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






