Manufacturer No:59630-1-T-02-F
Manufacturer:Littelfuse
Type:Liquid Level Sensors
Description:Liquid Level Sensors NO 10W 300mm Flange Mount
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Liquid Level Sensors |
| RoHS: | Details |
| Connection Method: | Untinned Leads |
| Current Rating: | 500 mA |
| Output Type: | Analog |
| Description/Function: | Sensor with integral float magnet attached |
| Brand: | Littelfuse |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting: | Panel |
| Operating Supply Voltage: | 200 V |
| Output Configuration: | SPST-NO |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Liquid Level Sensors |
| Series: | 59630 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Sensors |
| Tradename: | Hamlin |
| Unit Weight: | 0.643985 oz |
HOT
CD34CNFLFNOP2
Brand:Carlo Gavazzi

LLC103000
Brand:SST Sensing
FS3000-1015
Brand:Renesas Electronics

VR2B
Brand:Carlo Gavazzi

VPC205
Brand:Carlo Gavazzi

59630-1-T-05-A
Brand:Littelfuse

FIT0212
Brand:DFRobot

VPC105
Brand:Carlo Gavazzi

F03-15-2M
Brand:Omron Automation and Safety

F03-16PE-5M
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






