Manufacturer No:SEN0368
Manufacturer:DFRobot
Type:Liquid Level Sensors
Description:Liquid Level Sensors Non-contact Capacitive Liquid Level Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | Liquid Level Sensors |
| RoHS: | Details |
| Brand: | DFRobot |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 5 C |
| Operating Supply Voltage: | 5 V to 12 V |
| Product Type: | Liquid Level Sensors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 12 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
HOTLLC710D3L24-001-C3
Brand:SST Sensing

LLG610D3L24-004
Brand:SST Sensing

LS-C0-221-P0-C-B-000
Brand:Amphenol / SSI Technologies

OPB350L062
Brand:Optek / TT Electronics

F03-15-2M
Brand:Omron Automation and Safety
F03-16PT-20M
Brand:Omron Automation and Safety

CD50CNF10NO
Brand:Carlo Gavazzi

CD50CNF10PO
Brand:Carlo Gavazzi

LLC102101
Brand:SST Sensing
F03-16PT-10M
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






