Manufacturer No:LLC710D324-004-C3
Manufacturer:SST Sensing
Type:Liquid Level Sensors
Description:Liquid Level Sensors
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SST Sensing |
| Product Category: | Liquid Level Sensors |
| Connection Method: | 250 mm Wire |
| Current Rating: | 2.5 mA |
| Pressure Range: | 101 psi |
| Brand: | SST Sensing |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting: | Thread |
| Operating Supply Voltage: | 4.5 V to 15.4 V |
| Output Configuration: | High in Air |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Liquid Level Sensors |
| other: | 3 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 15.4 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Part # Aliases: | LLC710D324-004-C3-DK |
HOT
LLC200D324-004
Brand:SST Sensing

VNY3
Brand:Carlo Gavazzi

59630-4-T-02-F
Brand:Littelfuse

LLC710D3LSH
Brand:SST Sensing

LLG710D3L24-004-C3
Brand:SST Sensing
F03-16PE-50M
Brand:Omron Automation and Safety

LLC510D3L
Brand:SST Sensing

VH1
Brand:Carlo Gavazzi

VNYI3
Brand:Carlo Gavazzi
VS303-51N
Brand:Measurement Specialties
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






