Manufacturer No:XHP35B-H0-0000-0D0ZA440G
Manufacturer:Cree LED
Type:LED - High Power
Description:High Power LEDs - White XLamp XHP35B HI Light Emitting Diode
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Cree LED |
| Product Category: | High Power LEDs - White |
| RoHS: | Details |
| Product: | White LEDs |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Illumination Color: | White |
| Wavelength/Color Temperature: | 4000 K |
| Luminous Flux/Radiant Flux: | 355 lm |
| Color Rendering Index - CRI: | 95 |
| Viewing Angle: | 120 deg |
| If - Forward Current: | 1.5 A |
| Vf - Forward Voltage: | 11.2 V |
| Length: | 3.45 mm |
| Width: | 3.45 mm |
| Height: | 1 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Brand: | Cree LED |
| Product Type: | LED - High Power |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | LEDs |
| Type: | High Power LEDs |
HOT
L2C6-30902L10A1500
Brand:Lumileds

SMLS14ENTT68
Brand:ROHM Semiconductor

XQEACY-00-0000-000000701
Brand:Cree LED

GW Q9LR33.PM-M5N3-XX55-1
Brand:ams OSRAM

L2C5-30901208H15P0
Brand:Lumileds

CMB1306-R160-00PF0U0A30G
Brand:Cree LED

CMB1507-R108-000F0B0A40E
Brand:Cree LED

150141GS66130
Brand:Wurth Elektronik

L1RX-6570000000000
Brand:Lumileds

GD CSSRML.14-U9V2-24-1
Brand:ams OSRAM
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






