Manufacturer No:HLMP-6804
Manufacturer:Broadcom Limited
Type:LED - Standard
Description:Standard LEDs - SMD PolyDomeRLEDGaPGrn
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Broadcom Limited |
| Product Category: | Standard LEDs - SMD |
| RoHS: | Details |
| Product: | Green LEDs |
| Illumination Color: | Green |
| Vf - Forward Voltage: | 2.1 V |
| Wavelength/Color Temperature: | 569 nm |
| Luminous Intensity: | 5 mcd |
| Viewing Angle: | 90 deg |
| Length: | 2.34 mm |
| Height: | 2.92 mm |
| Width: | 2.21 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Lens Dimensions: | 1.91 mm |
| Lens Shape: | Dome |
| Brand: | Broadcom / Avago |
| LED Size: | T-3/4 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | LED - Standard |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | LEDs |
HOT
L1HX-57702D0000000
Brand:Lumileds
GW CS8PM1.EM-LRLT-XX56-1
Brand:ams OSRAM

GY CSHPM1.23-KRKT-36
Brand:ams OSRAM

KS DMLQ32.23-7J5L-68-M3W3
Brand:ams OSRAM

KW2 CFLNM3.TK-D5T2-4L07M0-SC6B
Brand:ams OSRAM
LZ1-00UVH0-0000
Brand:ams OSRAM

150120BS87000
Brand:Wurth Elektronik
CLMWB-FKC-ChjkmNst9aFBB794673
Brand:Cree LED

L2C6-30803L10A1500
Brand:Lumileds

L1RX-6580000000000
Brand:Lumileds
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






