Manufacturer No:L2C5-30901205H13P0
Manufacturer:Lumileds
Type:LED - High Power
Description:High Power LEDs - White LUXEON CoB Core PW Gen 5 Warm-white CoB 90 CRI PW 3000K
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Lumileds |
| Product Category: | High Power LEDs - White |
| RoHS: | Details |
| Product: | White LEDs |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Illumination Color: | Warm White |
| Wavelength/Color Temperature: | 3000 K |
| Luminous Flux/Radiant Flux: | 3150 lm |
| Color Rendering Index - CRI: | 90 |
| Viewing Angle: | 115 deg |
| If - Forward Current: | 600 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 34.8 V |
| Length: | 24 mm |
| Width: | 20 mm |
| Height: | 1.7 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Lens Dimensions: | 13 mm |
| Lens Shape: | Round |
| Series: | LUXEON CoB Core Range PW Gen 5 |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Lumileds |
| Product Type: | LED - High Power |
| other: | 100 |
| Subcategory: | LEDs |
| Type: | Single Color LEDs |
HOT
LZ4-00UBH0-00U4
Brand:ams OSRAM

150141BS66130
Brand:Wurth Elektronik

GW CSSRM3.PM-N6N9-XX56-1
Brand:ams OSRAM

XHP50D-H0-0000-0D0ZF440G
Brand:Cree LED

150141BS66140
Brand:Wurth Elektronik
CLMWB-FKC-ChjkmNst9aFBB794673
Brand:Cree LED

L170-5770703600000
Brand:Lumileds

KW CDLMM1.TK-Y1Y5-5L06L0-24A4
Brand:ams OSRAM

CLV1H-FKB-CMPRTHKBB2367453
Brand:Cree LED

KS DMLQ32.23-6H8J-68-J3T3
Brand:ams OSRAM
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






