Manufacturer No:1319564
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:LED Lighting Fixtures
Description:LED Lighting Fixtures PLD E 706 W 395 F
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | LED Lighting Fixtures |
| Product: | LED Enclosure Lights |
| Illumination Color: | White |
| Number of LEDs: | 36 LEDs |
| Wavelength/Color Temperature: | 5700 K |
| Luminous Flux: | 1200 lm |
| Width: | 118 mm |
| Length: | 395 mm |
| Housing Material: | Aluminum |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Height: | 55 mm |
| Illuminance: | 3300 lx |
| Power Rating: | 13 W |
| Product Type: | LED Lighting Fixtures |
| other: | 1 |
| Subcategory: | LED Lighting |
HOTWLS27XDW570HSQ
Brand:Banner Engineering

515-1304-0125F
Brand:Dialight

ELM 3-375P
Brand:Bivar
WLS15PXRGB0640DSQP
Brand:Banner Engineering

515-1305-0250F
Brand:Dialight

HLMP-2870
Brand:Broadcom / Avago
WLS70ZCW1200DAQM
Brand:Banner Engineering

ELM 1-300P
Brand:Bivar

515-1306-0375F
Brand:Dialight

515-1305-0350F
Brand:Dialight
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






