Manufacturer No:1319569
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:LED Lighting Fixtures
Description:LED Lighting Fixtures PLD E 409 W 350
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | LED Lighting Fixtures |
| Product: | LED Enclosure Lights |
| Illumination Color: | White |
| Number of LEDs: | 18 LEDs |
| Wavelength/Color Temperature: | 5000 K |
| Luminous Flux: | 700 lm |
| Width: | 30 mm |
| Length: | 350 mm |
| Housing Material: | Polycarbonate (PC) |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Height: | 40 mm |
| Housing Color: | Grey |
| Illuminance: | 1200 lx |
| Power Rating: | 6 W |
| Product Type: | LED Lighting Fixtures |
| other: | 1 |
| Subcategory: | LED Lighting |
HOT
COM-16345
Brand:SparkFun

A9F4A2A
Brand:Konica Minolta
WLS28PXRGBW570DXKQ
Brand:Banner Engineering

ELM 1-11MMP
Brand:Bivar

DX0505/GN/24
Brand:Bulgin

1319569
Brand:Phoenix Contact

705820015
Brand:Wurth Elektronik
WLS70XW600DPWMQ
Brand:Banner Engineering

CL50PRGB7AQ
Brand:Banner Engineering

WLS15XRD0500DSQP
Brand:Banner Engineering
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






