Manufacturer No:HDSP-4840
Manufacturer:Broadcom Limited
Type:LED Bars and Arrays
Description:LED Bars & Arrays Yellow Light Bar 2.2 V 1.9 mcd
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Broadcom Limited |
| Product Category: | LED Bars & Arrays |
| RoHS: | Details |
| Illumination Color: | Yellow |
| Wavelength: | 583 nm |
| Luminous Intensity: | 1900 mcd |
| If - Forward Current: | 60 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 2.2 V |
| Series: | HDSP-4 |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Broadcom / Avago |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Product Type: | LED Bars and Arrays |
| other: | 120 |
| Subcategory: | LED Indication |
| Type: | Bar Graph Array |
| Unit Weight: | 0.026667 oz |
HOTWLS70XW600DPWMQ
Brand:Banner Engineering

515-1305-0125F
Brand:Dialight

HLMP-2800
Brand:Broadcom / Avago

ELM 3-450P
Brand:Bivar
PML50RBFVW
Brand:VCC
WLB92X550PWMQ
Brand:Banner Engineering

CL50PRGB7AQ
Brand:Banner Engineering

1319573
Brand:Phoenix Contact

CL50PRGB7Q
Brand:Banner Engineering

515-1306-0125F
Brand:Dialight
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






