Manufacturer No:PKES150B1/4
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials FLUTED 1.77" W/SKIRT SWITCH KNOB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Knobs |
| Type: | Cylindrical Knob with Skirt |
| Shaft Diameter: | 1/4 in |
| Outside Diameter: | 45 mm |
| Height: | 22 mm |
| Material: | Plastic |
| Design: | Fluted with Skirt |
| Color: | Black |
| Indicator Style: | Line on Top Side and Skirt |
| Series: | PKES |
| Brand: | TE Connectivity / Alcoswitch |
| Features: | Top spun aluminum inlay with skirt |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Part # Aliases: | 4-1437624-8 |
| Unit Weight: | 0.119931 oz |
HOT
KX0607
Brand:Bulgin

PKG100B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

1450530000
Brand:Weidmuller

PKG90B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

410131B1/4
Brand:Apem

JPEPL5034INI
Brand:Amphenol Piher

PKJT70B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

KFS400B1/8
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

XEJPL5219CR
Brand:Amphenol Piher

42006-5B1/4
Brand:Apem
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






