Manufacturer No:KN1250B1/4
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials 1/4" KNOB KNURL W/IND
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Knobs |
| Type: | Cylindrical Knob |
| Shaft Diameter: | 1/4 in |
| Outside Diameter: | 32 mm |
| Height: | 16 mm |
| Material: | Aluminum |
| Design: | Knurled Straight |
| Color: | Black |
| Indicator Style: | Line on Side |
| Series: | KN |
| Brand: | TE Connectivity / Alcoswitch |
| Features: | Without spinner |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Part # Aliases: | 2-1437622-7 |
| Unit Weight: | 1 oz |
HOT
PKS1104B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

5116 (GREY)
Brand:Amphenol Piher

KAS500B1/8
Brand:TE Connectivity / AMP

KNS701BA1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

PH15181/4
Brand:TE Connectivity

PKS1103B101/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

5209INI
Brand:Amphenol Piher

JPEPL5012IN
Brand:Amphenol Piher

1450510000
Brand:Weidmuller

JPEPL5034INI
Brand:Amphenol Piher
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






