Manufacturer No:KA700B1/4
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials 6FLUTE BLACK SWITCH KNOB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Knobs |
| Type: | Cylindrical Knob |
| Shaft Diameter: | 1/4 in |
| Outside Diameter: | 19 mm |
| Height: | 16 mm |
| Material: | Aluminum |
| Design: | Fluted |
| Color: | Black |
| Indicator Style: | Line on Side |
| Series: | KA |
| Brand: | TE Connectivity / Alcoswitch |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Part # Aliases: | 2-1437621-4 |
| Unit Weight: | 0.265648 oz |
HOTMPKG40B18
Brand:Apem

PKG70B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

PKJT70B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B
XBOPL5034INI
Brand:Amphenol Piher

KN500B1/8
Brand:TE Connectivity / P&B

PK1100B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

KX0608
Brand:Bulgin
JPEPL5120CR
Brand:Amphenol Piher

KPN500B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

PKA90B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






