Manufacturer No:BB-UHR207
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules USB 2.0 Hub 7 Port Industrial
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Hubs |
| Type: | USB 2.0 |
| Number of Channels / Ports: | 7 Port |
| Maximum Data Rate: | 480 Mb/s |
| Operating Supply Voltage: | 10 V to 30 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Brand: | Advantech |
| Description/Function: | Rugged 7-port USB hub |
| Dimensions: | 8 in x 4.75 in x 1.38 in |
| Interface Type: | USB 2.0 |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 30 V |
| Supply Voltage - Min: | 10 V |
| Unit Weight: | 1.411 lbs |
HOT
BB-485OI9TB
Brand:Advantech

2708368
Brand:Phoenix Contact

AW08-G300
Brand:DIGI

BB-485OPDR-HS
Brand:Advantech

MPCIE-UART-KIT01-R20
Brand:IEI

BB-9PFLST
Brand:Advantech

DS9481R-200#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

2901528
Brand:Phoenix Contact

PCI-1680U-BE
Brand:Advantech

BP-3S-RS-R40
Brand:IEI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






