Manufacturer No:2838460000
Manufacturer:Weidmuller
Type:DIN Rail Power Supplies
Description:DIN Rail Power Supplies PRO BAS 240W 24V 10A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Weidmuller |
| Product Category: | DIN Rail Power Supplies |
| RoHS: | Details |
| Product: | Switching Supplies |
| Input Type: | 1-Phase / Single Phase |
| Output Power: | 240 W |
| Input Voltage: | 110 VAC to 240 VAC 120 VDC to 340 VDC |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Voltage-Channel 1: | 24 VDC |
| Output Current-Channel 1: | 10 A |
| Industry: | Industrial |
| Length: | 100 mm |
| Width: | 52 mm |
| Height: | 130 mm |
| Series: | PRO BAS |
| Brand: | Weidmuller |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Mounting Style: | DIN Rail Mount |
| Open Frame/Enclosed: | Enclosed |
| Product Type: | DIN Rail Power Supplies |
| other: | 1 |
| Subcategory: | AC-DC Power Supply |
HOT
040000100300
Brand:Industrial Shields

803347
Brand:Amphenol i2s
ASB160PS24
Brand:XP Power
ASB160PS12
Brand:XP Power
1287056
Brand:Phoenix Contact

EZ08-D100-EU
Brand:DIGI
IMB02IGR
Brand:TE Connectivity / Axicom
ECP350BHAADA
Brand:TE Connectivity

ICR-4461W3S
Brand:Advantech

ICR-4461S
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






