Manufacturer No:803349
Manufacturer:Amphenol
Type:Pressure Sensors
Description:Industrial Pressure Sensors VSP1130/120bar/M10x1/SW19/Packard
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Industrial Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Pressure Switches |
| Operating Pressure: | 0 bar to 120 bar |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Brand: | Amphenol i2s |
| Diameter: | 19 mm |
| Height: | 47.1 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 140 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| Series: | VSP1130 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.25 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.75 V |
HOT
040000100200
Brand:Industrial Shields

2838490000
Brand:Weidmuller

59155-1-T-02-A
Brand:Littelfuse

040000100300
Brand:Industrial Shields

1192932
Brand:Phoenix Contact

1192931
Brand:Phoenix Contact

ICR-4461S
Brand:Advantech

U5601-000205-500PA
Brand:TE Connectivity

Mira220-2QI1WA 500U FT SE
Brand:ams OSRAM

U5601-001305-100PA
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






