Manufacturer No:Q5ZKLAF1800-Q8
Manufacturer:Banner Engineering
Type:Photoelectric Sensors
Description:Photoelectric Sensors Sensor Laser Adj Fld 95-1800mm 10-30VDC PNP/NPN IO-Link M12 Q5Z
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Banner Engineering |
| Product Category: | Photoelectric Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Background Suppression |
| Sensing Distance: | 95 mm to 1800 mm |
| Light Source: | Red LED |
| Connection Method: | 4-Pin M12 Connector |
| Output Configuration: | NPN PNP Push-Pull |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Brand: | Banner Engineering |
| Height: | 59.6 mm |
| IP Rating: | IP67 |
| Length: | 52 mm |
| Product Type: | Photoelectric Sensors |
| Series: | Q5Z |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 30 VDC |
| Supply Voltage - Min: | 10 VDC |
| Width: | 25 mm |
| Part # Aliases: | 814111 |
HOT
59155-1-T-02-A
Brand:Littelfuse

EE-SX4330
Brand:Omron Electronics

Mira220-2QC1WA 500U FT SE
Brand:ams OSRAM
ECP150BHBADA
Brand:TE Connectivity

1203216
Brand:Phoenix Contact

EZ08-A100
Brand:DIGI
ASB160PS24
Brand:XP Power

TEMT6202FX01
Brand:Vishay Semiconductors

HPL5K0TS048
Brand:XP Power

040000200200
Brand:Industrial Shields
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






