Manufacturer No:ESD-113-T-03
Manufacturer:Samtec
Type:IC & Component Sockets
Description:IC & Component Sockets .100" Elevated Double Row Screw Machine Socket Strip
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Samtec |
| Product Category: | IC & Component Sockets |
| RoHS: | Details |
| Product: | DIP / SIP Sockets |
| Number of Positions: | 26 Position |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Type: | Precision Machined Socket Strip |
| Pitch: | 2.54 mm |
| Termination Style: | Through Hole |
| Contact Plating: | Tin |
| Row Spacing: | 2.54 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Series: | ESD |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Samtec |
| Product Type: | IC & Component Sockets |
| other: | 1 |
| Subcategory: | IC & Component Sockets |
| Unit Weight: | 0.018342 oz |
HOT
D01-9972042
Brand:Harwin

D01-9942046
Brand:Harwin

54020-44030LF
Brand:Amphenol FCI

2299806-1
Brand:TE Connectivity

2-331272-6
Brand:TE Connectivity

5050863-8
Brand:TE Connectivity

ESD-113-T-03
Brand:Samtec

DILB24P-224TLF
Brand:Amphenol FCI

5050462-2
Brand:TE Connectivity / AMP

54020-32030LF
Brand:Amphenol FCI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






