Manufacturer No:824-AG31D
Manufacturer:TE Connectivity
Type:IC & Component Sockets
Description:IC & Component Sockets DIP-24 IC SOCKET 1600
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | IC & Component Sockets |
| RoHS: | N |
| Product: | DIP / SIP Sockets |
| Number of Positions: | 24 Position |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Type: | Open Frame |
| Pitch: | 2.54 mm |
| Termination Style: | Through Hole |
| Contact Plating: | Gold |
| Row Spacing: | 7.62 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Brand: | TE Connectivity |
| Contact Material: | Beryllium Copper |
| Mounting Style: | PCB |
| Product Type: | IC & Component Sockets |
| other: | 20 |
| Subcategory: | IC & Component Sockets |
| Voltage Rating: | 1 kV |
| Part # Aliases: | 8-1437537-9 |
| Unit Weight: | 0.075768 oz |
HOT
50865-2
Brand:TE Connectivity / AMP

D2816-42
Brand:Harwin

940-44-032-24-000000
Brand:Mill-Max

1-2324271-8
Brand:TE Connectivity

69802-044LF
Brand:Amphenol FCI

0350-0-15-15-07-27-10-0
Brand:Mill-Max

DILB20P-223TLF
Brand:Amphenol FCI

1-2324271-5
Brand:TE Connectivity

50863-4
Brand:TE Connectivity

DILB24P-223TLF
Brand:Amphenol FCI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






