Manufacturer No:2702792
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules IB IL 24 DI 8/HD-ECO
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | I/O Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | DC Input Modules |
| Input Voltage: | 24 V |
| Input Current: | 5.5 mA |
| Case Color: | Green |
| Termination Style: | Spring Cage |
| Brand: | Phoenix Contact |
| IP Rating: | IP20 |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Part # Aliases: | IB IL 24 DI 8/HD-ECO |
| Unit Weight: | 1.410958 oz |
HOT
WISE-4060LAN-B
Brand:Advantech

G7TC-ID16 DC24V
Brand:Omron Automation and Safety

2700608
Brand:Phoenix Contact

ADAM-6350-A1
Brand:Advantech

C200H-OA224
Brand:Omron Automation and Safety
NX-OD3256
Brand:Omron Automation and Safety

ADAM-6052-D
Brand:Advantech

XWT-ID16
Brand:Omron Automation and Safety

1087077
Brand:Phoenix Contact

1088127
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






