Manufacturer No:2901541
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules 2.4 GHz Radioline Radio module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | I/O Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | Wireless Sets |
| Input Voltage: | 19.2 V to 30.5 V |
| Input Current: | 65 mA |
| Output Voltage: | 3 V |
| Output Current: | 500 mA |
| Case Color: | Green |
| Output Type: | Analog Digital |
| Termination Style: | Screw |
| Brand: | Phoenix Contact |
| IP Rating: | IP20 |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Series: | RAD |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Tradename: | Radioline Wireless |
| Part # Aliases: | RAD-2400-IFS RAD2400IFS |
| Unit Weight: | 7 oz |
HOT
1088126
Brand:Phoenix Contact

OAC-5H
Brand:TE Connectivity

FRUSB1601
Brand:Lantronix

WISE-4060LAN-B
Brand:Advantech

1315680000
Brand:Weidmuller

ADAM-3016-AE
Brand:Advantech

ADAM-4168-C
Brand:Advantech

2862369
Brand:Phoenix Contact

G7TC-ID16 DC24V
Brand:Omron Automation and Safety

1315180000
Brand:Weidmuller
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






