Manufacturer No:AWM5102VN
Manufacturer:Honeywell
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors MASS AIRFLOW 10L/MIN Threaded 1/4 NPT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Mass Air Flow Sensor |
| For Use With: | Dry Gas |
| Range: | 0 SLPM to 10 SLPM |
| Accuracy: | 0.5 % |
| Output Voltage: | 5 V |
| Operating Supply Voltage: | 8 V to 15 V |
| Port Size: | 6.35 mm |
| Housing Material: | Silicon |
| Brand: | Honeywell |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Product Type: | Flow Sensors |
| Series: | AWM5000 |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 2.116438 oz |
HOT
FS7.0.1L.195
Brand:Innovative Sensor Technology

D6F-10A6-000
Brand:Omron Electronics
SFM4300-50-P
Brand:Sensirion

HAFBLF0100C4AX5
Brand:Honeywell

AWM5104VN
Brand:Honeywell

SFM4100-CO2 Legris
Brand:Sensirion

FS1027-1001-DG
Brand:Renesas Electronics

AWM720P1
Brand:Honeywell

SFM3013-300-CLM
Brand:Sensirion

AWM3100V
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






