Manufacturer No:AWM43600V-2
Manufacturer:Honeywell
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors AIR FLOW SENSOR 6 SLPM FEMALE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| For Use With: | Dry Gas |
| Range: | 6 L/min |
| Accuracy: | 1 % |
| Output Voltage: | 5 V |
| Operating Supply Voltage: | 8 V to 15 V |
| Port Size: | 4.8 mm |
| Brand: | Honeywell |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Flow Sensors |
| Series: | AWM40000 |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 15 V |
| Supply Voltage - Min: | 8 V |
HOT
AWM92200V
Brand:Honeywell

SFM4100 Air
Brand:Sensirion

SFM3003-300-CET
Brand:Sensirion
SFM4300-20-O
Brand:Sensirion

D6F-50A7D-000-0
Brand:Omron Electronics

SLI-0430 Liquid Flow Meter
Brand:Sensirion

OOL Thermal MassFlow Sensor
Brand:Innovative Sensor Technology

AWM5101VN
Brand:Honeywell

AS6040-BQFM
Brand:ScioSense

D6F-50A6-000
Brand:Omron Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






