Manufacturer No:D6F-02L2-000
Manufacturer:Omron
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors MEMS Flow Sensor 0-2L/Min Propane Gas
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Gas Flow Sensor |
| For Use With: | Propane |
| Range: | 0 L/min to 2 L/min |
| Accuracy: | 3 % |
| Output Voltage: | 1 V to 5 V |
| Operating Supply Voltage: | 10.8 V to 26.4 V |
| Port Size: | 6.35 mm |
| Housing Material: | Aluminum |
| Brand: | Omron Electronics |
| Connection Method: | Cable |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Output Type: | Analog |
| Product Type: | Flow Sensors |
| Series: | D6F |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Part # Aliases: | D6F02L2000 |
| Unit Weight: | 1.245171 oz |
HOT
SFM5500-2slm
Brand:Sensirion
FS1010-C01
Brand:Renesas Electronics

D6F-50A5-000
Brand:Omron Electronics

LG16-0431D 80 ul/min 1/4-28 Ports
Brand:Sensirion
FS1015-1005
Brand:Renesas Electronics

AWM3300V
Brand:Honeywell

SFM3200-250
Brand:Sensirion

D6F-50A6-000
Brand:Omron Electronics

SFM3013-300-CL
Brand:Sensirion

FS2012-1100-NG
Brand:Renesas Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






