Manufacturer No:SCR39XV-140-Y1R6A007JH
Manufacturer:KEMET
Type:Common Mode Chokes
Description:Common Mode Filter Chokes 1000V 0.64 mH 14 A 4-PhaseDCR=4.040 mohm AECQ
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Common Mode Filter Chokes |
| RoHS: | Details |
| Series: | SCR-XV |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Through Hole |
| Inductance: | 640 uH |
| Maximum DC Current: | 14 A |
| Maximum DC Resistance: | 4.04 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 120 C |
| Height: | 33 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Tray |
| Product: | Common Mode Chokes |
| Type: | Automotive Grade |
| Brand: | KEMET |
| Core Material: | Ferrite |
| Diameter: | 53 mm |
| Product Type: | Common Mode Chokes |
| Shielding: | Unshielded |
| other: | 48 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Part # Aliases: | UALCR39Y007JH0 |
HOT
5-2432409-8
Brand:TE Connectivity / Corcom

1-2405082-2
Brand:TE Connectivity / Corcom

5-2432409-7
Brand:TE Connectivity / Corcom

ZN2PD-4R753+
Brand:Mini-Circuits
ZFDC-6-23B-S+
Brand:Mini-Circuits

HFCV-2002+
Brand:Mini-Circuits

HFCG-1630+
Brand:Mini-Circuits

MABA-011125
Brand:MACOM

4-2432409-6
Brand:TE Connectivity / Corcom

2-2432409-0
Brand:TE Connectivity / Corcom
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






