Manufacturer No:2405082-3
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Power Line Filters
Description:Power Line Filters 16 AHV D FP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Power Line Filters |
| RoHS: | Details |
| Filter Type: | 3-Phase High Performance EMI Filter |
| Voltage Rating: | 760 VAC |
| Current Rating: | 16 A |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Quick Connect |
| Leakage Current: | 4 mA |
| Approvals: | UL CSA |
| Series: | AHV |
| Operating Frequency: | 50 Hz 60 Hz |
| Brand: | TE Connectivity / Corcom |
| Height: | 90 mm |
| Length: | 202 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Product Type: | Power Line Filters |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Condition |
| Width: | 120 mm |
HOT
5-2432409-8
Brand:TE Connectivity / Corcom

2-2432409-2
Brand:TE Connectivity / Corcom

2-2405081-3
Brand:TE Connectivity / Corcom

50503AC
Brand:Murata Power Solutions

TCW2-133+
Brand:Mini-Circuits

ZBT-K44-FT+
Brand:Mini-Circuits

2405077-7
Brand:TE Connectivity / Corcom

2432409-8
Brand:TE Connectivity / Corcom

1-2432409-4
Brand:TE Connectivity / Corcom

1-2405081-7
Brand:TE Connectivity / Corcom
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






