Manufacturer No:QPQ5500TR13
Manufacturer:Qorvo
Type:Signal Conditioning
Description:Signal Conditioning 5GHz UNII 1-3 bandBoost Filter
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Qorvo |
| Product Category: | Signal Conditioning |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Signal Conditioning |
| Frequency Range: | 5.17 GHz to 5.835 GHz |
| Bandwidth: | 160 MHz |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 95 C |
| Brand: | Qorvo |
| Insertion Loss: | 1.9 dB |
| other: | 10000 |
| Subcategory: | Filters |
| Type: | Band Boost Filter |
HOT
HFCW-8400+
Brand:Mini-Circuits

SCG-3-752+
Brand:Mini-Circuits

HFCW-6600+
Brand:Mini-Circuits

2-2432409-0
Brand:TE Connectivity / Corcom

2-2405081-3
Brand:TE Connectivity / Corcom

1-2405082-5
Brand:TE Connectivity / Corcom

1-2405081-7
Brand:TE Connectivity / Corcom

1-2405077-5
Brand:TE Connectivity / Corcom

ZVBP-5G-S+
Brand:Mini-Circuits
ZFDC-6-23B-S+
Brand:Mini-Circuits
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






