Manufacturer No:MPZ2012S102AT000
Manufacturer:TDK
Type:Ferrite Beads
Description:Ferrite Beads 1000ohm 1.5A 150mOhm 0805 Ferrite Chip
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Ferrite Beads |
| RoHS: | Details |
| Series: | MPZ |
| Product: | Ferrite Chip Beads |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 0805 (2012 metric) |
| Impedance: | 1 kOhms |
| Maximum DC Current: | 1.5 A |
| Tolerance: | 25 % |
| Maximum DC Resistance: | 150 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Length: | 2 mm |
| Width: | 1.25 mm |
| Height: | 0.85 mm |
| Diameter: | - |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | TDK |
| Product Type: | Ferrite Beads |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Ferrites |
| Termination: | - |
| Test Frequency: | 100 MHz |
| Type: | Chip Bead SMD for Power Line |
| Unit Weight: | 0.000282 oz |
HOT
742792022
Brand:Wurth Elektronik

MPZ2012S102AT000
Brand:TDK

74269241102
Brand:Wurth Elektronik

BLM21HE601SH1L
Brand:Murata Electronics

BLM15PX330BH1D
Brand:Murata Electronics

HI2220R301R-10
Brand:Laird Performance Materials
BLE32SN120SN1L
Brand:Murata Electronics
BLE32SN120SZ1L
Brand:Murata Electronics

B65881Q0150K095
Brand:EPCOS / TDK

B65947A0000X022
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






