Manufacturer No:LCMGA201616T251NG
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Type:Ferrite Beads
Description:Ferrite Beads 250 OHM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TAIYO YUDEN |
| Product Category: | Ferrite Beads |
| RoHS: | Details |
| Series: | LCMG |
| Product: | Ferrite Chip Beads |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 0806 (2016 metric) |
| Impedance: | 250 Ohms |
| Maximum DC Current: | 2 A |
| Tolerance: | 30 % |
| Maximum DC Resistance: | 0.05 Ohms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Length: | 2 mm |
| Width: | 1.6 mm |
| Height: | 1.6 mm |
| Diameter: | - |
| Brand: | TAIYO YUDEN |
| Capacitance: | - |
| Product Type: | Ferrite Beads |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Ferrites |
| Termination: | - |
| Test Frequency: | 100 MHz |
HOT
74278042
Brand:Wurth Elektronik

BLM15PX471SH1D
Brand:Murata Electronics

BLM21HE601SN1L
Brand:Murata Electronics

ZCAT6819-5230D
Brand:TDK

ZCAT4625-3430D
Brand:TDK

782219561
Brand:Wurth Elektronik

B65947A0000X022
Brand:EPCOS / TDK

78271112
Brand:Wurth Elektronik

B66371Q0400K195
Brand:EPCOS / TDK

BLM15PX330BH1D
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






