Manufacturer No:SEN0321
Manufacturer:DFRobot
Type:Air Quality Sensors
Description:Air Quality Sensors Gravity: IIC Ozone Sensor (0-10ppm)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | Air Quality Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Gas Sensor |
| Sensor Type: | Air Quality |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V to 5.5 V |
| Brand: | DFRobot |
| Mounting Style: | Screw |
| Package / Case: | 37 mm x 27 mm |
| Product Type: | Air Quality Sensors |
| Series: | Gravity |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.3 V |
| Unit Weight: | 1 oz |
HOT
SGP41-D-R4
Brand:Sensirion

SHT40-CD1B-R3
Brand:Sensirion

PS1-SO2-50
Brand:Amphenol SGX Sensortech
SLG47115V-DIP
Brand:Renesas / Dialog

SHT41-AD1B-R2
Brand:Sensirion

HDC2022DEPT
Brand:Texas Instruments

SGX-4O3-20
Brand:Amphenol SGX Sensortech

EC4-1000-H2
Brand:Amphenol SGX Sensortech

VQ548ZD/W
Brand:Amphenol SGX Sensortech

TB-AQS-SB5
Brand:Terabee
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






