Manufacturer No:PID-10.6eV-10KB
Manufacturer:Amphenol
Type:Air Quality Sensors
Description:Air Quality Sensors PID sensor 10.6eV lamp MDL 500ppb Range 10Kppm 3.6 to 10V supply
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Air Quality Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Gas Sensor |
| Sensor Type: | Total Volatile Organic Compound (TVOC) |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Voltage: | 3.6 V to 10 V |
| Output Voltage: | 3.2 V |
| Brand: | Amphenol SGX Sensortech |
| Current Rating: | +/- 20 mA to +/- 32 mA |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | Air Quality Sensors |
| Sensitivity: | 10 kPPM |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 10 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.6 V |
HOT
PID-10.6eV-3B
Brand:Amphenol SGX Sensortech

PS1-VOC-10
Brand:Amphenol SGX Sensortech

VQ546M
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SHT40-AD1F-R2
Brand:Sensirion

SHT33-DIS-B2.5kS
Brand:Sensirion

SCD40-D-R2
Brand:Sensirion

HPMA115C0-004
Brand:Honeywell

T3032-2-100K-24-P
Brand:Amphenol Advanced Sensors

ENS160-BGLT
Brand:ScioSense

SHT41A-BD1B-R2
Brand:Sensirion
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






