Manufacturer No:MP7227-R
Manufacturer:Amphenol
Type:Air Quality Sensors
Description:Air Quality Sensors Miniature series 2 MEMS Pellistor for Flammable Gas Sensing(EX-da) with integrated pins
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Air Quality Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Gas Sensor |
| Sensor Type: | Flammable Gas |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Brand: | Amphenol SGX Sensortech |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Package / Case: | 14.4 mm x 6.7 mm |
| Product Type: | Air Quality Sensors |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.2 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.6 V |
HOT
SGX-BLD2
Brand:Amphenol SGX Sensortech

USEQGSEAC82180
Brand:KEMET

PS1-VOC-200
Brand:Amphenol SGX Sensortech

VQ546M
Brand:Amphenol SGX Sensortech

HPP845E131R5
Brand:Measurement Specialties

SGX-4H2S-100
Brand:Amphenol SGX Sensortech

VQ21TBJ
Brand:Amphenol SGX Sensortech

T6793
Brand:Amphenol Advanced Sensors

IR31CE
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SHT40-BD1B-R2
Brand:Sensirion
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






