Manufacturer No:MiCS-VZ-89TE
Manufacturer:Amphenol
Type:Air Quality Sensors
Description:Air Quality Sensors I2C Output VOC Mod
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Air Quality Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Gas Sensor |
| Sensor Type: | Carbon Dioxide (CO2) |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Brand: | Amphenol SGX Sensortech |
| Mounting Style: | Screw |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Air Quality Sensors |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.465 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.135 V |
| Unit Weight: | 0.652216 oz |
HOT
HS3001
Brand:Renesas Electronics

SGX-BLD1
Brand:Amphenol SGX Sensortech

PS4-O2-25%
Brand:Amphenol SGX Sensortech

PS1-O2-25%
Brand:Amphenol SGX Sensortech

PS1-HCHO-1-MOD
Brand:Amphenol SGX Sensortech

DX80N9Q45THA
Brand:Banner Engineering
HDC3021DEHR
Brand:Texas Instruments

VQ548MP
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SGX-4H2S-100
Brand:Amphenol SGX Sensortech
HDC3021QDEHRQ1
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






