Manufacturer No:SCF56X-400-S2R4B009JH
Manufacturer:KEMET
Type:Common Mode Chokes
Description:Common Mode Filters / Chokes 600V 40A 1.72mH 3-Phase ESR=1.84mohm -40
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Common Mode Filters / Chokes |
| RoHS: | Details |
| Series: | SCF-XV |
| Mounting Style: | Horizontal Mount |
| Termination Style: | Through Hole |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Inductance: | 1.72 mH |
| Maximum DC Current: | 40 A |
| Maximum DC Resistance: | 1.84 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 130 C |
| Height: | 45 mm |
| Packaging: | Tray |
| Type: | Common Mode Choke |
| Application: | Industrial |
| Brand: | KEMET |
| Core Material: | Nanocrystalline |
| Diameter: | 80 mm |
| Filter Type: | Common mode |
| Product Type: | Common Mode Chokes |
| Shielding: | Unshielded |
| other: | 18 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Part # Aliases: | UALSCF56XS009H |
HOT
SCF47X-350-S2R1B008JH
Brand:KEMET

SCF47X-450-S2R3B006JH
Brand:KEMET

3081710
Brand:Wurth Elektronik

SCT39XV-110-Y1R4A008JH
Brand:KEMET

SCT39XV-170-Y1R8A006JH
Brand:KEMET

3021303
Brand:Wurth Elektronik
BLE32SN120BH1L
Brand:Murata Electronics

ICI70CGI-222
Brand:EPCOS / TDK

7427928101
Brand:Wurth Elektronik

7426926222
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






