Manufacturer No:21859051
Manufacturer:Laird Performance Materials
Type:EMI Gaskets Sheets & Absorbers
Description:EMI Gaskets Sheets Absorbers & Shielding RFLB/SS6M .050X12X12in
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Laird Performance Materials |
| Product Category: | EMI Gaskets Sheets Absorbers & Shielding |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | EMI Gaskets Sheets & Absorbers |
| Product: | Absorbers |
| Type: | Absorber Sheets & Tiles |
| Mounting Style: | Adhesive PSA |
| Length: | 12 in |
| Width: | 12 in |
| Thickness: | 0.05 in |
| Series: | RF-LB |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Laird Performance Materials |
| Material: | Silicone Elastomer |
| other: | 2 |
| Subcategory: | EMI/RFI |
| Tradename: | Eccosorb |
HOT
ICI70CGI-222
Brand:EPCOS / TDK

SCT39XV-230-Y2R2A005JH
Brand:KEMET

21170041
Brand:Laird Performance Materials

MMZ0603A102ET000
Brand:TDK

MCZ1210DH800CPTA0G
Brand:TDK

3091009
Brand:Wurth Elektronik

74269241152
Brand:Wurth Elektronik

SCF39XV-500-Z2R4B004JH
Brand:KEMET

SCN35XV-100-1R4A015JH
Brand:KEMET

SCF39XV-160-1R9A017JH
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






