Manufacturer No:AL8862SP-13
Manufacturer:Diodes Incorporated
Type:LED Lighting Drivers
Description:LED Lighting Drivers LED MV Int Switch
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
| Product Category: | LED Lighting Drivers |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-8 |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Current: | 1 A |
| Input Voltage Min: | 5 V |
| Input Voltage Max: | 60 V |
| Topology: | Buck |
| Operating Frequency: | 1 MHz |
| Output Voltage: | Adjustable |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Features: | PWM Dimming Open LED Protection |
| Brand: | Diodes Incorporated |
| Input Voltage: | 5 V to 60 V |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Product: | Constant Current LED Drivers |
| Product Type: | LED Lighting Drivers |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Driver ICs |
| Supply Current - Max: | 450 uA |
| Width: | 4 mm |
| Unit Weight: | 0.026455 oz |
HOT
DLP5531AFYKQ1
Brand:Texas Instruments

MAX25608AUI/V+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TPS92200D1DDCR
Brand:Texas Instruments

LT3942JUFD#PBF
Brand:Analog Devices

AL8861WT-7
Brand:Diodes Incorporated

TPS92200D1RXLR
Brand:Texas Instruments

TLC69610QRTWRQ1
Brand:Texas Instruments

TPS9900TPZPQ1
Brand:Texas Instruments

LT8374RUFM-1#WPBF
Brand:Analog Devices

STP16CPC26MTR
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






