Manufacturer No:BCR430UW6-7
Manufacturer:Diodes Incorporated
Type:LED Lighting Drivers
Description:LED Lighting Drivers Transistor LED Driver SOT26 T&R 3K
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
| Product Category: | LED Lighting Drivers |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOT-26-6 |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Current: | 100 mA |
| Input Voltage Min: | 5 V |
| Input Voltage Max: | 42 V |
| Topology: | Boost Buck |
| Operating Frequency: | 1 kHz |
| Output Voltage: | 500 mV to 40 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Features: | PWM Dimming |
| Brand: | Diodes Incorporated |
| Dimming: | With Dimming |
| Input Voltage: | 5 V to 42 V |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Pd - Power Dissipation: | 922 mW |
| Product Type: | LED Lighting Drivers |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Driver ICs |
| Supply Current - Max: | 500 uA |
| Unit Weight: | 0.000529 oz |
HOT
AY0438-I/P
Brand:Microchip Technology

MAX25169ATM/V+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DLP5531AFYKQ1
Brand:Texas Instruments

LT3465AES6#TRMPBF
Brand:Analog Devices

AL5810QFJ3-7
Brand:Diodes Incorporated

TPS92391RHBR
Brand:Texas Instruments

TLC69612QRTWRQ1
Brand:Texas Instruments

HV9861ALG-G
Brand:Microchip Technology

BU97960MUV-E2
Brand:ROHM Semiconductor

BU9795BKV-E2
Brand:ROHM Semiconductor
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






