Manufacturer No:AP8802HSP-13
Manufacturer:Diodes Incorporated
Type:LED Lighting Drivers
Description:LED Lighting Drivers BOOST/BUCK 60V 1A 0.5MHz
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
| Product Category: | LED Lighting Drivers |
| RoHS: | Details |
| Series: | AP8802 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SO-8 EP |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Current: | 1 A |
| Input Voltage Min: | 8 V |
| Input Voltage Max: | 60 V |
| Topology: | Buck |
| Operating Frequency: | 700 kHz |
| Output Voltage: | Adjustable |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Features: | PWM Dimming Open LED Protection |
| Brand: | Diodes Incorporated |
| Input Voltage: | 8 V to 60 V |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Product Type: | LED Lighting Drivers |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Driver ICs |
| Supply Current - Max: | 120 uA |
| Unit Weight: | 0.010092 oz |
HOT
MAX25614DATI/VY+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LT3491ESC8#TRMPBF
Brand:Analog Devices
TPS92629QDGNRQ1
Brand:Texas Instruments

DLPC4430ZPC
Brand:Texas Instruments

AL8871QT16E-13
Brand:Diodes Incorporated

DLP6500BFYE
Brand:Texas Instruments

STP16CPC26MTR
Brand:STMicroelectronics

TLC69600QRTWRQ1
Brand:Texas Instruments

MAX25608AUI/V+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
TPS92622QDRRRQ1
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






