Manufacturer No:BD94130EFV-ME2
Manufacturer:ROHM Semiconductor
Type:LED Lighting Drivers
Description:LED Lighting Drivers
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ROHM Semiconductor |
| Product Category: | LED Lighting Drivers |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | HTSSOP-B54 |
| Output Current: | 80 mA |
| Input Voltage Min: | 3 V |
| Input Voltage Max: | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | ROHM Semiconductor |
| For Use With: | Automotive Backlight |
| Input Voltage: | 3 V to 5.5 V |
| Number of Channels: | 24 Channel |
| Product: | LED Drivers |
| Product Type: | LED Lighting Drivers |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | Driver ICs |
| Type: | Automotive LED Driver |
| Part # Aliases: | BD94130EFV-M |
HOT
BU91796FS-ME2
Brand:ROHM Semiconductor

LT8355IUFDM-1#WPBF
Brand:Analog Devices

TLC69610QRTWRQ1
Brand:Texas Instruments

TPS92200D1RXLR
Brand:Texas Instruments

MAX25510ATGA/V+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
AP8802HSP-13
Brand:Diodes Incorporated

DLP6500BFYE
Brand:Texas Instruments

MAX25606AUP/V+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ZXLD1366ET5TA
Brand:Diodes Incorporated

LT3932IUFD#TRPBF
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






