Manufacturer No:MK-070R
Manufacturer:Amulet Technologies
Type:Display Modules
Description:Display Modules 7" 800x480 w/ Touch 280nits White Bklght
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amulet Technologies |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Diagonal: | 7 in |
| Display Resolution - Pixels: | 800 x 480 |
| Interface Type: | RS-232 UART USB |
| Brand: | Amulet Technologies |
| Operating Supply Current: | 22 mA |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 30 |
| Subcategory: | Displays |
| Unit Weight: | 10.204096 oz |
HOT
IDK-2110N-K2SVA2E
Brand:Advantech

IDK-2108N-K2SVA2E
Brand:Advantech

gen4-uLCD-43D
Brand:4D Systems

gen4-uLCD-32D
Brand:4D Systems

20-101-0535
Brand:DIGI

000288
Brand:Soldered

ELI101-IPHW
Brand:Future Designs Inc. (FDI)

4Discovery-50W
Brand:4D Systems

MIKROE-4174
Brand:Mikroe

MIKROE-5071
Brand:Mikroe
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






