Manufacturer No:MT46H128M16LFDD-48 IT:C TR
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM MOBILE DDR 2G 128MX16 FBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM Mobile - LPDDR |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VFBGA-60 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 128 M x 16 |
| Memory Size: | 2 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 208 MHz |
| Access Time: | 4.8 ns |
| Supply Voltage - Max: | 1.95 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Supply Current - Max: | 75 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | MT46H |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.009660 oz |
HOT
KTDM8G4B632BGCBCT
Brand:SMARTsemi

MT40A1G8SA-062E IT:E TR
Brand:Micron

IS42S32200L-6TL
Brand:ISSI

MT48H16M32LFB5-6 IT:C TR
Brand:Micron

MT53D1024M32D4DT-053 AIT:D
Brand:Micron

MT42L32M32D1HE-18 AAT:D
Brand:Micron

D5116AN9CXGXN-U
Brand:Kingston

MT46H128M16LFDD-48 IT:C TR
Brand:Micron

MT41K256M16TW-107:P
Brand:Micron

MT41K256M16TW-107:P TR
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






