Manufacturer No:ISE-100-A-800
Manufacturer:ICE Components
Type:Current Sensors
Description:Industrial Current Sensors Current sense transducer
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ICE Components |
| Product Category: | Industrial Current Sensors |
| RoHS: | Details |
| Current Rating: | 100 A |
| Sensor Type: | Open Loop |
| Response Time: | 3 us |
| Accuracy: | 0.6 % |
| Frequency Range: | DC to 200 kHz |
| Series: | ISE |
| Brand: | ICE Components |
| Height: | 10.8 mm |
| Length: | 23.3 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 130 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Output Type: | Analog |
| Output Voltage: | 10 V |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Current Sensors |
| other: | 44 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Type: | Current Sense Transducer |
| Width: | 18 mm |
HOT
TLE4971A075N5E0001XUMA1
Brand:Infineon Technologies

CT431-HSWF65DR
Brand:Crocus

TLE4971A120T5UE0001XUMA1
Brand:Infineon Technologies
ACS37612LLUATR-010B3
Brand:Allegro MicroSystems

ISE-050-A-800
Brand:ICE Components
CSNS300M-500
Brand:Honeywell
ACS37002KMABTR-050B3
Brand:Allegro MicroSystems

BM14270AMUV-LBE2
Brand:ROHM Semiconductor

CT425-HSN830MR
Brand:Crocus

CSNV700N-355
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






