Manufacturer No:BNUC11TNHV70000
Manufacturer:Intel
Type:Embedded Box Computers
Description:Embedded Box Computers Intel NUC 11 Pro Kit NUC11TNHv7 no cord single pack
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Intel |
| Product Category: | Embedded Box Computers |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Embedded Box Computers |
| Processor Brand: | Intel |
| Processor Type: | Core i7 |
| Frequency: | 4.8 GHz |
| Maximum RAM Capacity: | 64 GB |
| Cache Memory: | 12 MB |
| Operating Supply Voltage: | 12 VDC to 24 VDC |
| Interface Type: | PCIe SATA USB |
| Dimensions: | 117 mm x 112 mm x 54 mm |
| Code Name: | Tiger Canyon |
| Brand: | Intel |
| Form Factor: | UCFF (4 in x 4 in) |
| Memory Size: | 64 GB |
| Memory Type: | DDR4-3200 |
| Packaging: | Bulk |
| Processor Series: | i7-1185G7 |
| Series: | NUC 11 |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Computing |
| Tradename: | NUC |
| Part # Aliases: | 99A7JR |
HOT
102110800
Brand:Seeed Studio

102110420
Brand:BeagleBoard by Seeed Studio

MIO-5373U-U7A1
Brand:Advantech

MIO-5373U-U6A1
Brand:Advantech

UPN-EDGE-ADLN97-A10-0432
Brand:AAEON UP
6069-410-002
Brand:Digilent

114110147
Brand:Seeed Studio

102110764
Brand:Seeed Studio

110061441
Brand:Seeed Studio
UPS-EHLPJ4-A10-0432
Brand:AAEON UP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






