Manufacturer No:102110402
Manufacturer:Seeed Studio
Type:Single Board Computers
Description:Single Board Computers NVIDIA Jetson TX2 Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | Single Board Computers |
| Processor Brand: | NVIDIA |
| Processor Type: | Jetson TX2 |
| Core: | ARM Cortex A57 |
| Installed RAM: | 8 GB |
| Brand: | Seeed Studio |
| Interface Type: | GPIO HDMI I2C I2S PCIe SPI UART USB |
| Number of Cores: | 6 Core |
| On-Board Storage Size: | 32 GB |
| On-Board Storage Type: | eMMC |
| Power Consumption: | 7.5 W |
| Product Type: | Single Board Computers |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Computing |
HOT
6069-410-000
Brand:Digilent

UP-CHT01-A22-0432-A11
Brand:AAEON UP

110991725
Brand:Seeed Studio

110061441
Brand:Seeed Studio

EVAL-CN0575-RPIZ
Brand:Analog Devices
UPS-EHLPJ4-A10-0432
Brand:AAEON UP

102110781
Brand:Seeed Studio

DFR0982
Brand:DFRobot

34006-2000-17-2
Brand:Kontron

102110420
Brand:BeagleBoard by Seeed Studio
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






