Manufacturer No:IMBA-Q471-R10
Manufacturer:IEI
Type:Single Board Computers
Description:Single Board Computers ATX motherboard supports LGA1200 Intel 10th/11th Generation Core i9/i7/i5/i3 Celeron and Pentium processor DDR4 triple independent displays triple 2.5GbE LAN pure PCIe slotsM.2 USB 3.2 SATA 6Gb/s HD Audio and RoHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | IEI |
| Product Category: | Single Board Computers |
| RoHS: | Details |
| Form Factor: | ATX |
| Processor Brand: | Intel |
| Processor Type: | Celeron Core i3/i5/i7/i9 Pentium |
| Core: | Celeron Core i3/i5/i7/i9 Pentium |
| Frequency: | 2.93 GHz |
| Maximum RAM Capacity: | 32 GB |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V 5 V 12 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Dimensions: | 305 mm x 244 mm |
| Brand: | IEI |
| Chipsets: | Intel Q470/Q470E |
| Interface Type: | Audio DP Ethernet I2C iDP LPT LVDS PCIe PS/2 RS-232/422/485 SATA SMBus USB 2.0 USB 3.2 |
| Product Type: | Single Board Computers |
| Subcategory: | Computing |
HOT6069-410-002
Brand:Digilent

UPX-TGLI5-A10-0000-0001
Brand:AAEON UP

102110767
Brand:Seeed Studio

UP-CHT01-A20-0464-A11
Brand:AAEON UP

110110145
Brand:Seeed Studio

UPN-ADLN50-A10-0432
Brand:AAEON UP

AIMB-205G2-00A1E
Brand:Advantech

BNUC11TNKI50000
Brand:Intel

WAFER-JL-N5105-R10
Brand:IEI

WOP-207K-NAE
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






