Manufacturer No:HCBY3P50GA850
Manufacturer:Littelfuse
Type:
Description:Circuit Breakers 120/240V 50A 3P CIRCUIT BREAKER LUGS/QUICK CONNECT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| RoHS: | Details |
| Series: | HCB |
| Current Rating: | 50 A |
| Voltage Rating AC: | 120 VAC 240 VAC |
| Number of Poles: | 3 Pole |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Hartland Controls / Littelfuse |
| Height: | 56.4 mm |
| Length: | 103 mm |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Circuit Breakers |
| Width: | 67 mm |
| Part # Aliases: | HCB-3/50/Q |
HOT
2477950000
Brand:Weidmuller

W68-X2Q12-10
Brand:TE Connectivity / P&B

W28-XQ1A-7
Brand:TE Connectivity / P&B

HCBY2P45GG850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse

0916610
Brand:Phoenix Contact

W51-A161A1-15
Brand:TE Connectivity / P&B

1115661
Brand:Phoenix Contact

W57-XB7A4A10-8
Brand:TE Connectivity / P&B

1324402
Brand:Phoenix Contact

HCBY2P40GG850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






