Manufacturer No:HCBY3P50GG850
Manufacturer:Littelfuse
Type:
Description:Circuit Breakers 120/240V 50A 3P CIRCUIT BREAKER LUGS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| RoHS: | Details |
| Series: | HCB |
| Current Rating: | 50 A |
| Voltage Rating AC: | 120 VAC 240 VAC |
| Number of Poles: | 3 Pole |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Hartland Controls / Littelfuse |
| Height: | 56.4 mm |
| Length: | 103 mm |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Circuit Breakers |
| Width: | 67 mm |
| Part # Aliases: | HCB-3/50/L |
HOT
HCBY2P20GG850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse

2905743
Brand:Phoenix Contact

1135753
Brand:Phoenix Contact
7940102575
Brand:Weidmuller

HCBY3P15GA850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse

1115670
Brand:Phoenix Contact

HCBY2P10GA850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse

1344361
Brand:Phoenix Contact

1270955
Brand:Phoenix Contact

HCBY2P35GG850
Brand:Hartland Controls / Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






