Manufacturer No:GL82CM238 S R30U
Manufacturer:Intel
Type:Chipsets
Description:Chipsets CHIPSET
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Intel |
| Product Category: | Chipsets |
| RoHS: | Details |
| Product: | Mobile Chipsets |
| Type: | PCH |
| Code Name: | Skylake |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Embedded Options: | Embedded |
| Integrated Graphics: | Without Graphics |
| Brand: | Intel |
| Length: | 23 mm |
| Number of Displays Supported: | 3 Display |
| Number of SATA Ports: | 8 |
| Number of USB Ports: | 14 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| PCIe Configurations: | 20 Lanes x1 x2 x4 |
| PCIe Revision: | Revision 3.0 |
| Product Type: | Chipsets |
| other: | 725 |
| Subcategory: | Chipsets |
| TDP - Max: | 3.67 W |
| USB Revision: | Revision 2.0/3.0 |
| Width: | 23 mm |
| Part # Aliases: | 952182 |
HOTBD82P67 S LJ4C
Brand:Intel

BD82C206 S LHAU
Brand:Intel
VRX618B1MC
Brand:MaxLinear

BD82C204 S LHAV
Brand:Intel
VLD600A1VI
Brand:MaxLinear
QG5000X3 S L9LW
Brand:Intel
DH82C224 S R13E
Brand:Intel
GLQM170 SR2C3
Brand:Intel
DH82C222 S R13F
Brand:Intel
FH82H410 S RH1D
Brand:Intel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






